OTO HABER

Tesla, Model S ve Model X Üretimini Bir Süreliğine Durdurdu

Elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda, en çok talep gören kesinlikle Tesla’nın modelleridir. Mütevazı büyüklükte bir Avrupa ve Amerika şehrinde yaşayan herkes muhtemelen sokaklarda dolaşan çok sayıda Tesla modeli görmektedir. Model 3 ve Model Y birimlerinin sayısı son aylarda büyük olasılıkla önemli ölçüde artmıştır. Görünüşe göre Tesla alıcıları artık daha düşük fiyatlı birimleri tercih ediyor.

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarının üretimini 24 Aralık ile 11 Ocak tarihleri ​​arasında 18 gün süreyle durduracağı bildirildi. Raporlar, durdurulan üretimin araçlara olan düşük talep nedeniyle olduğunu gösteriyor. Tesla’nın artık bir PR departmanı yok ve muhabirlerden gelen yorum taleplerine yanıt vermiyor. Çalışanlara gönderilen dahili bir Tesla e-postasından üretimin durdurulduğu bildirildi.

E-posta raporları, işçilerin bir haftalık tam ücret, birkaç ücretli tatil ve diğer ekiplerle çalışmak için sınırlı ücretli fırsat alacağını bildiriyor. Kapatma, Model S ve Model X hatlarındaki çalışanların, bankalarında yeterli PTO’ya sahip değillerse, beş gün ücretsiz izin alacakları anlamına gelir. Tesla, uzun süredir daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar vaat ediyor. Bununla birlikte daha ucuz modellere olan talep, daha lüks modellere olan talebi geride bırakıyor gibi görünüyor.

Modellere olan talebin düşük olmasının bir diğer nedeni de Model S’yi satın alabilenlerin vaat edilen Plaid versiyonunu daha yüksek performansla bekliyor olması olabilir. Tesla, önümüzdeki birkaç yıl içinde 25.000 $ civarında fiyatla daha da uygun fiyatlı bir elektrikli araç sözü verdi.

Daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar ve daha uzun sürüş menzilleri, ortalama bir otomobil müşterisinin elektrik kullanmayı ciddi şekilde düşünmesine yardımcı olmak için çok şey yapacaktır. Pek çok alanda birçok insan için zorluk devam ediyor. Hala birçok bölgede eksik şarj altyapısı ve yavaş şarj süreleri bulunuyor. Bu da kullanıcıları olumsuz etkiliyor.

“Tesla, Model S ve Model X Üretimini Bir Süreliğine Durdurdu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir