OTO HABER

Yenilenmiş Tesla Model S, Caddelerde Dolaşırken Görüntülendi

Tesla, Model S elektrikli otomobili temelde değişiklik yapmadan birkaç yıldır üretiyor. 2020 yılında pahalı modellere olan ilgi azaldı ve bu modellerin satış sayıları düştü. Bunu takiben daha uygun fiyatlı olan Model 3 ve Model Y isimli modellere olan talepte artış yaşandı. Şimdi ise yenilenmiş olan Tesla Model S, Kaliforniya caddelerinde dolaşırken kameralara yakalandı. Yeni Model S’in videosu sosyal medyada paylaşıldı.

Bazı analistler, Model S üretim hattındaki üretimin durmasını yenilenmiş Model S’e bağladı. Şirketin, eski versiyon için üretimi durdurarak yenilenmiş modele hazırlık yaptığı iddia ediliyor. Yenilenen araçla fiyat artışlarının gelebileceğine dair bazı göstergeler var. Tesla’nın, Mart ayından itibaren Avrupa’ya teslim edilecek Model S ve Model X’in fiyatını artırdığı bildiriliyor.

Tesla aynı zamanda Avrupa’ya giden araçlar için teslimat zaman çizelgesini de artırıyor. Yeni Model S, Kaliforniya yakınlarında görüldü. Kaydedilen videolardan anlaşılacak şekilde otomobilde bazı yenilikler, değişiklikler tespit edildi. Aracın daha geniş bir gövdesi, yeni bir arka difüzörü, çok küçük krom kaplaması, yeni farları ve güncellenmiş tekerlekleri öne çıkıyor.

Kaliforniya’nın Palo Alto bölgesi yakınında görülen Tesla, videoda üretici plakalarına sahip olduğunu açıkça gösterdiği için satış sonrası gövde panelleri takmıyor. Bunun Tesla Model S serisinin tamamı için bir yeniden tasarım olmaması ve bunun belki de Model S Plaid’in daha sportif bir versiyonu olması ihtimali her zaman vardır. Ancak elektrikli aracın Plaid versiyonunun 2021’in sonlarına kadar çıkması beklenmiyor.

Avrupa’da beklenene benzer şekilde ABD’de de fiyat artışlarının yapılıp yapılmayacağına dair henüz bir gösterge yok. Tesla’nın Model 3’ü, büyük ölçüde iki araç arasındaki fiyat farkı nedeniyle Model S’den çok daha popüler olduğunu kanıtladı. Artan fiyatlar, Tesla’nın istemediği bir şey olan Model S’nin satışlarını daha da düşürebilir.

“Yenilenmiş Tesla Model S, Caddelerde Dolaşırken Görüntülendi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir