OTO HABER

Volvo, Zorlu Çarpışma Testleri İçin Araçları Vinçten Aşağı Fırlattı

Kısa süre önce Volvo‘nun yeni SUV otomobillerini soktuğu zorlu testlere ait bir video ortaya çıktı. Volvo, ortaya çıkan bu videoda XC 40 SUV’larından birini ve diğer arabaları bir vince bağlıyor. Ünlü otomobil şirketi, zorlu çarpışma testleri için bu araçları vinçten aşağı fırlatıyor ve sonuçları gözlemliyor.

Bu araçlar vince bağlanır ve daha sonra 30 metre havaya kaldırılır. Yukarı kaldırıldıktan sonra, SUV ilk önce zemindeki çelik plakalara çarparak yere düştü. Çarpışma hasarı araçlara çok büyük bir etki etti. Bu test, aracın çarpışma güvenliği için onaylanması anlamına gelmez. Bu kazalar, hasar almış bir otomobildeki insanları çıkarma uzmanlarının hayat kurtarma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak içindir.

Kurtarma çalışanlarının herhangi bir çarpışma senaryosuna hazırlanmasına olanak sağlamak için, vinçten düşen araçlar en ciddi kazalardan bazılarını temsil ediyor. Araçları bu yükseklikten düşürerek, çok yüksek hızlı tek arabalı enkazlar veya kamyonların araçları yüksek hızlarda çarptığı kazalar gibi kazalarda bulunan hasarı yeterince simüle etmek için yeterli hasar yaratıldı.

Volvo, otomobil içerisindeki insanların bu tür çarpışmalara geçek dünyada maruz kalabileceğini belirtiyor. Bu tür bir kazadaki ilk öncelik, otomobilin içindeki insanları mümkün olan en kısa sürede oradan çıkartıp hastaneye yetiştirmektir. Kurtarıcılar, tipik olarak hidrolik kurtarma aletlerini kullanır. Volvo, uzun yıllar İsveç kurtarma servisleriyle çalıştı. Kurtarma ekiplerinin ve şirketin aynı amaca sahip olduğunu söylüyor. Bu amaç da daha güvenli yollar oluşturmak.

Kurtarma görevlilerinin üzerinde pratik yapmaları için yeni araçlar sağlayarak, tekniklerini modern çelik kullanan arabalarda mükemmelleştirebilirler. Bu, 15 yıl önce inşa edilen araçların, üzerinde bir çıkarma işlemi gerçekleştirmesi çok daha kolay olan çok daha zayıf gövdelere sahip olması nedeniyle çok önemlidir. Volvo toplam 10 farklı araç modelini bu şekilde vinçten aşağı fırlattı ve pratik testlere hazır hale getirdi.

“Volvo, Zorlu Çarpışma Testleri İçin Araçları Vinçten Aşağı Fırlattı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir