TEKNOLOJİ

Xiaomi Mi 11 Lite Modelinin Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 Lite modeli, henüz Çin’li akıllı telefon üreticisi tarafından duyurulmadı. Bununla birlikte akıllı telefona ait olduğu düşünülen birtakım özellikler ve tasarım içeren görseller ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak akıllı telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağını gösteren bir render görüntüsü ortaya çıktı. Aynı zamanda akıllı telefonun sahip olduğu bazı özellikleri de öğrendik.

Yaklaşan akıllı telefon modeli, standart Mi 11 modelinin tasarımına sadık kalacak. Hatta iki akıllı telefonun birbirini oldukça benzer bir tasarıma sahip olacağını söyleyebiliriz. İki cihazın arka tarafına baktığımız zaman ayırt etmemiz neredeyse imkansız hale gelecek. Elbette iki cihazı ayırt edeceğimiz ufak farklılıklar olacak. Tüm bu farklılıklara de şimdi değineceğiz.

Aşağıda yer alan görsel üzerinden Mi 11 Lite’ın ortaya çıkmış render görüntüsüne göz atabilirsiniz. Bununla birlikte akıllı telefon, düz ekran tasarımına sahip olacak. Ön kamera, ekranın sol üst köşesinde yer alan kamera deliği içerisine konumlandırılacak. Bununla birlikte bu ekranın alt çerçevesi, diğerlerine kıyasla biraz daha kalın görünüme sahip olacak gibi görünüyor.

Akıllı telefonun arka bölümünde Mi 11 modeliyle neredeyse aynı olan benzer üçlü kamera modülü yer alıyor. Burada iki adet büyük kamera sensörü görüyoruz. Ayrıca onların yanında ise daha küçük olan üçüncü sensör ve LED flaş bulunuyor. Cihazda görünür bir fiziksel parmak izi okuyucu yer almıyor. Dolayısıyla cihazda AMOLED ekranın yanı sıra ekrana gömülü parmak izi okuyucu görebiliriz.

Mi 10 Lite 5G modeli, Snapdragon 765G işlemcisi ile piyasaya sürülmüştü. Qualcomm, henüz bu işlemcinin halefini tanıtmadı. Xiaomi, Mi 11 Lite modelinde bu işlemciden daha iyisini kullanacaktır. Dolayısıyla akıllı telefon piyasaya sürülmeden önce Qualcomm’dan yeni bir 5G destekli orta sınıf işlemci bekleyebiliriz. Bununla birlikte Mi 11 Lite modeline dair yeni bilgiler geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

“Xiaomi Mi 11 Lite Modelinin Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir