TEKNOLOJİ

Qualcomm Doğruladı! OnePlus Nord, Snapdragon 765G İle Gelecek

OnePlus’ın yaklaşmakta olan OnePlus Nord modeli hakkında son günlerde oldukça fazla söylenti ortaya çıkmış durumda. Söz konusu bu söylentiler akıllı telefonun yonga seti hakkında hep farklı bilgiler paylaşıyor. Ancak Qualcomm nihayet OnePlus Nord modelinde mevcut olacak yonga setini doğruladı. İlk raporlar, OnePlus’ın yeni orta sınıf modelinin MediaTek’in Dimensity 1000 yonga setine sahip olacağını iddia ediyordu ancak Qualcomm tarafından yapılan açıklama bu durumun doğru olmadığını kanıtlamış oldu.

Qualcomm, OnePlus Nord akıllı telefon modelinin Snapdragon 765G yonga seti ile birlikte geleceğini belirtti. Bu sayede çeşitli söylentiler ile kafamızın karışmasına gerek kalmayacak. Cihazın işlemcini artık kesin olarak biliyoruz. Qualcomm EU’nun Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda bu özellik yanlışlıkla açıklanmış gibi görünüyor. Qualcomm bu durumu hemen fark edip paylaşılan tweeti kaldırmış durumda.

Qualcomm’un yanlışlıkla paylaştığı gönderide, OnePlus’ın yaklaşan Nord modelinin Snapdragon’ın 5G destekli yonga setinden güç alacağı bahsedilmekteydi. Qualcomm’un Avrupa Birliği ekibi tarafından yürütülen bu sayfanın gönderisinde ayrıca “yeni başlangıçlara başladıklarında OnePlus ile çalışmaktan heyecan duyduklarını” belirtildi.

OnePlus’ın Kurucu Ortağı ve Global Direktörü Carl Pei, TechRadar ile yapılan bir röportajda bu durumu adeta doğruladı. Carl Pei, OnePlus’ın yeni akıllı telefon modeli Nord’da Qualcomm’un uygun fiyatlı ve 5G desteğine sahip olan Snapdragon 765G yonga setinin kullanılacağını söyledi.

“Qualcomm Doğruladı! OnePlus Nord, Snapdragon 765G İle Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir