Xiaomi 13 Pro amiral gemisi akıllı telefonun ekran detayları internete sızdı! İşte, Xiaomi 13 Pro özellikleri!

Birkaç ay önce Xiaomi, en yeni amiral gemisi akıllı telefonunu Xiaomi 12 Pro adıyla piyasaya sürdü. Şimdi ise Çinli şirket, gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Xiaomi 13 Pro adlı halefi üzerinde çalışmaya başladı.

Yaklaşan Xiaomi 13 Pro ile ilgili resmi duyuruya hala aylar varken, akıllı telefonla ilgili bazı detaylar artık ortaya çıkmaya başladı. Mi 13 Pro’nun ekran detayları internete sızdırıldı. Xiaomi 13 Pro özellikleri neler olacak? Nasıl bir ekrana sahip olacak?

Sızıntıya göre, Xiaomi 13 Pro akıllı telefon, 2K ekran çözünürlüğüne ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç Samsung E6 substrat esnek ekrana sahip olacak.

Daha önce, Xiaomi 13 akıllı telefonun standart modelinin dar çerçeveli ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.36 inç 2.5D esnek ekranla geleceği, Pro modelinin ise dört yönlü sonsuz mikro kavisli bir ekrana sahip olacağı ortaya çıkmıştı.

Telefonun ayrıca, ön kamerayı yerleştirmek için ekranın üst ortasında tek bir delikli yuva içermesi bekleniyor. BYD tarafından üretilen seramik gövdeli mühendislik makinesi test aşamasındadır.

Cihazın, şirketin kendi geliştirdiği hızlı şarj IC’si ile donatılması bekleniyor ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olabilir. Telefon, Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil Snapdragon 8 Gen 2 işlemci tarafından desteklenecek.